
Van mijn vriend Sander uit New York kreeg ik dit recept. Het is een overheerlijk gerecht, smaakt voortreffelijk en zeer goed van te voren klaar te maken.
Voor 4 personen:
250 gr. mooie tonijn in lange reepjes gesneden, een duimlengte rode chilipeper zeer fijn gesneden (zonder de pitjes), 3-4 radijsjes in hele dunne plakjes, 1-2 lente-uitjes zeer fijn gesneden, 1 rijpe avocado, een duimlengte gemberwortel in stukken gesneden, het sap van 2 limoenen, 3 eetlepels suiker, 5 eetlepels sojasaus, 3 eetlepels mooie olijfolie, 5 eetlepels witte wijnazijn, een paar takjes koriander voor de garnering, peper en zout.
Verwarm het sap van de limoenen met de suiker en laat dit even koken. Daarna laten afkoelen.
Pureer de stukken gemberwortel met een eetlepel olijfolie, de sojasaus, de witte wijnazijn en het limoenmengsel. Doe het geheel door een zeef. Dit is de marinade. Bewaar deze voor het opdienen.
Meng de lange reepjes tonijn voorzichtig met de plakjes radijs, de fijngesneden chilipeper , de fijngesneden lente-uitjes en een eetlepel olijfolie (extra virgine), eventueel peper en zout.
Prak de rijpe avocado tot een puree met een eetlepel olijfolie.
Opdienen: Leg op elk bord een lepel avocadopuree. Een plat dun laagje. Drapeer hier het tonijnmengsel bovenop. Giet de marinade eromheen en eventueel er een beetje bovenop. Garneer met een takje koriander.
Een feest voor de smaakpapillen.
0 reacties op “Tonijn delight”Voeg die van jou toe →